Вітання! Нещодавно завершився кікстартер Moria – Through the Doors of Durin, доповнення для рольової гри The One Ring 2e, огляд на яку можна знайти тут. В цьому ж огляді я розповім що це за доповнення, для чого воно може бути вам потрібне і дам йому загальну оцінку.
Що всередині?
Морія — це не набір готових пригод, і не кампанія в традиційному сенсі. Це величезна пісочниця, середовище, яке можна використати в ваших власних іграх так, як ви самі того забажаєте. Вона складається з 26 Пам'яток (Landmark). Це традиційний формат доповнень для другої редакції: кожна пам'ятка є точкою інтересу з локаціями, персонажами, зачіпками та потенційними подіями і ускладненнями.
Деякі з наведених у книзі пам'яток будуть вам знайомими з книг та фільмів: Зала Мазарбул, Міст Даріна та Двері Даріна. Але авторам книги є чим вас здивувати, і нові локації які вони додали в Морію виглядають так само органічно як і ті, що були створені Професором.
Розділ 5, "Особняки гномів" що включає в себе усі ці пам'ятки є найбільшим у книзі. Решта розділів невеликі і містять поради щодо того як включити Морію у свою гру, як змінити правила подорожей, яких супротивників кинути проти героїв, і, нарешті, довгий розділ для соло-гри.
Хочу виділити перероблені правила для Eye Awareness і полювання сил зла на групу. Коли персонажі шумлять або стикаються з орками (і ті тікають від них), вони ризикують привернути увагу племен морійських орків, жахів Морії чи навіть самого Балрога! Це створює напругу, так знайому по подорожі Брастерства Персня, яка підкріплена механікою.
Хорошою є і порада щодо опису подорожей, яка пропонує майстрам сфокусуватись на двох темах Морії: одній дивовижній, що передає її велич, і одній похмумрій, що передає її занепад і поточний стан.
Морія за вашим столом
Як же використати це середовище у вашій грі?
Книга дає кілька порад:
Перешкода на шляху Братерства, яку потрібно подолати і залишитися живими (дуже подібний досвід до того, який мало Братерство Персня).
Полювання за скарбами та мітрилом.
Полювання за старовинними знаннями дворфів.
Помста оркам.
Приєднання до канонічних експедицій (Балін, Гандальф, Арагорн).
Кожний варіант розписаний і містить патронів-НІПів та поради майстру щодо проведення гри. І тільки останній виглядає найслабшим — на мою думку, The One Ring працює найкраще з мінімальним залученням канонічних персонажів. Вони добре вписуються в гру тільки в якості патронів або несподіваних зустрічей. Цілі модулі пліч-о-пліч із ними містять ризик, що вони можуть затінити персонажів гравців.
Підсумки
Чи потрібна вам ця книга, якщо ви шукаєте готову кампанію по The One Ring? Точно ні — вам варто звернути увагу на чудову Tales from the Lone-Lands. А якщо ви обожнюєте похмурі підземелля Морії і не можете дочекатись, щоб занурити туди ваших гравців в рамках авторської кампанії, ця книга стане саме тим матеріалом який ви шукаєте.
Плюси:
Середовище. Книга — справжня скарбниця, яка при правильному підході може забезпечити вас контентом на цілу кампанію. Вона створює середовище, яке відчувається цікавим для дослідження. Орки розбиті на конкуруючі фракції, що розділили між собою Морію, також є інші зачіпки які пов'язують пам'ятки між собою, що вкупі працюює на цілісність та інтерактивність Морії.
Якість. Традиційно для The One Ring усі компоненти дизайну — верстка, арти, мапа для гравців виконані на найвищому рівні. Книга дуже приємно читається, кожна пам'ятка має фірмову ізометричну мапу разом з артами для персонажів.
Повага до першоджерела. Книга максимально опирається на офіційний канон, а там де відступає від нього, робить це обережно, з вказівкою джерел на яких базується розширення світу і пропозиціями можливих варіантів для Майстрів.
Мінуси:
Мапа. Вона чудова для гравців (хоча і містить кілька спойлерних локацій), але майстру вона мало допоможе. Багато пам'яток пов'язані між собою — деякі прямо, деякі натяками, і утворюють повноцінний пойнткраул. Але цей пойнткраул не представлений у книзі графічно або хоча б у виляді таблиці. Тому обов'язково перейдіть за посиланням і заберіть мапу, що деталізує всі локації та зв'язки між ними. Ви також можете поліпшити її для себе, вказавши час переходу на сполученнях між пам'ятками.
Правила для соло-гри. Вони займають багато місця, і рішення включити їх прямо в книгу я можу пояснити тільки скаженою популярністю цього формату гри для The One Ring. Як і завжди, з них можна отримати натхнення і для звичайних ігор, але я волів би щоб вони були окремим буклетом.
Окремі пам'ятки. Деякі пам'ятки відчуваються доданими просто для того, щоб бути — там не відбувається нічого цікавого, і Майстру доведеться доповнити їх самостійно. Але таких дуже мало.
Автор статті: Євген Мокеєв
Якщо ви хочете опублікувати власну статтю на сайті, пишіть сюди!
Comments